איטום גגות מרוצפים – עבודות איטום מתקדמות

מהו איטום גגות מרוצפים?

איטום גגות מרוצפים זו אחת העבודות הקשות והמסובכות ביותר בעולם האיטום. איטום גגות מרוצפים זו עבודה המתבצעת בכדי לאטום גג מרוצף מפני חדירת מי גשמים אל תוך החלק הפנימי של המבנה. איטום גג זו עבודת איטום לא קלה, כאשר מתבצע איטום שאינו תקין, הדבר עלול לגרור השלכות כבדות על הבניין – נזילות, רטיבות, עובש ועוד…חשוב מאוד לבחור את בעל מקצוע בחוכמה! בשביל לעבוד בתחום האיטום אין צורך בתעודה או הסכמה כלשהי, זה נותן פתח לשרלטנים ורמאים רבים להשתחל לתחום ולהציע עבודות איטום בזול באיכות ירודה. עבודת איטום לא איכותית תעלה ללקוח ביוקר בעתיד, כאשר יתחילו לצוץ תקלות ונזילות

האם הבעיה תעלם בעצמה?

כאשר מבחינים ברטיבות או נזילה כלשהי, גם אם הן קטנות מאוד ובקושי נראות לעין, אסור להתעלם מהבעיה! נזילות לא פותרות את עצמן, ורטיבויות לא נעלמות, הן רק מחמירות וכך מתארך ומתייקר הטיפול בהן. ברגע שמבחינים בנזילה או רטיבות, חשוב לפנות לבעל מקצוע מנוסה בכדי שיאתר את מקור הבעיה, ימפה את הכשלים במערכת האיטום ויפתור אותם. שימו לב שלא ניתן לטפל בבעיה בצורה שטחית – לדוגמא, צביעת הקיר כדי להעלים את העובש. דרך שכזו רק תסתיר את הבעיות מין העין, אך ההחמרה תמשיך מתחת לפני השטח ומהר מאוד העובש יחזור והנזילות יטפטפו מחדש. חשוב לטפל בבעיה משורש, לטפל בסיבה לבעיה ולא בתופעות שלה, בשביל לעשות זאת יש צורך בקבלן איטום מנוסה ומקצועי.

השיטות לאיטום גגות מרוצפים

קיימות מספר שיטות לאיטום גג מרוצף, השוני בין השיטות הוא עקב ההבדלים בסוגי הבנייה, סוגי הגגות, סוגי שיטות האיטום ועוד.. יש להתאים את השיטה המתאימה למקרה ולסוג התקלה. השיטות המרכזיות בהן משתמשים כיום הן:

שיטת פירוק וריצוף מחדש – זוהי שיטה איטית ויקרה, אך מאוד מוצלחת, יעילה ובטוחה! כחלק מהשיטה בעצם מתבצעת הסרה כוללת של הריצוף הישן, לאחר מכן מבצעים איטום חדש, איטום שהפעם יהיה עמיד,יציב וחזק. בזכות שיטה זו משתמר האיטום לאורך השנים ונמנעות הנזילות לתמיד.

חירוץ ואטימה מחדש- זוהי שיטה שאנו תמיד ממליצים עליה ללקוחותינו בביצוע איטום גגות מרוצפים, זאת מכיוון והיא יעילה מאוד ואיכותה לא נופלת מאיכות שיטת פירוק וריצוף מחדש. שיטה זו לאיטום גגות מרוצפים היא זולה יותר, קלה יותר ומהירה יותר, מה שמעניק לה יתרון רב מעל השיטות האחרות. כחלק מהשיטה מתבצע זיהוי התקלות באיטום הישן, לאחר מכן מבצעים חירוץ והסרת האיטום הקיים. לבסוף, מניחים שכבת איטום חדשה בעזרת חומרים מיוחדים ומעל שכבת אטימה נוספת.

סגירת תפריט