איטום ביריעות ביטומניות – מהן, השימושים שלהן בתחום האיטום וכיצד למצוא קבלן איטום טוב.

השימוש באיטום ביריעות ביטומניות

השימוש ביריעות ביטומניות הוא נרחב מאוד בימינו, איטום ביריעות ביטומניות מהווה שיטה פורצת דרך ביעילותה בביצוע מערכת איטום איכותית ומקצועית הנשמרת לאורך זמן. יש צורך רב באיטום בכללי בימינו, שכן ישנם בניינים רבים וגשמים רבים שהחורף מביא, לכל בניין יש צורך במערכת איטום איכותית שתגן עליו מפני מפגעי מזג האוויר וחדירת מי גשמים. אם לא תהיה מערכת איטום על הגג, או שמערכת האיטום תהיה לקויה ולא איכותית מספיק, יחדרו מי גשמים אל פנים הבניין ואל תוך ביתנו הפרטי, מים אלו יגרמו לנזילות לא נעימות, רטיבות ולחות בקירות ובכך להתפתחות של עובש על קירות ותקרות הדירה.

יריעות ביטומניות – מהן?

יריעות ביטומניות הן רצועות מתועשות המיוצרות בייצור המוני של ביטומן, רצועות אלו מגיעות על בסיס פולימרים שונים. השימוש הנרחב ביותר הוא ברצועות על בסיס פולימר הAPP. רצועות אלו משווקות בגדלים וצורות שונות, כאשר המימדים הנפוצים ביותר בשימוש הם עובי של 5 מ"מ ואורך של כ-7.5 מטר. סוג נוסף של יריעות הוא על בסיס SBS, אלו הן יריעות שנמצאות פחות בשימוש. צורת שיווק נוספת הקיימת בשוק למיימדי הרצועות היא עובי של 4 מ"מ ואורך של כ-10 מטר. היריעות הביטומניות משמות אותנו למגוון שימושים בעולם האיטום – איטום גגות, איטום קירות חיצוניים, איטום מרפסות, איטום מרתפים, איטום תשתיות ועוד הרבה… יריעות ביטומניות הן חומר האיטום הנפוץ ביותר בשוק ואיטום ביריעות ביטומניות זו השיטה הפופולרית ביותר בתעשיית האיטום.

כיצד למצוא קבלן טוב המתמחה באיטום ביריעות ביטומניות?

הדרך למציאת קבלן איטום טוב ומנוסה שמתמחה ומקצועי בתחום איטום ביריעות ביטומניות מתחילה בהסמכה, וודאו שלקבלן יש הסמכה ייעודית הנקראת "אוטם מורשה" לפני שאתם בוחרים בו. הסמכה מסוג זה מהווה בקרת איכות לרמת המקצועיות והאיכות של עבודות הקבלן. שנית, וודאו שהחומרים בהם הקבלן משתמש הם חומרים העומדים בתו התקן הישראלי, אם הוא משתמש בחומרים שלא עומדים מתו בתקן הישראלי זוהי בקרת איכות על איכות עבודתו. חומרים שלא עומדים בתו התקן הישראלי הם לא חומרים איכותיים ולרוב חומרים זולים ופגומים, לכן קבלן המשתמש בחומרים שכאלו רוב הסיכויים שיבצע עבודה לא מקצועית.

סגירת תפריט