האם פשתה בישראל תרבות של פשעים נגד נשים?

האם פשתה בישראל תרבות של פשעים נגד נשים?

משחר ההיסטוריה גברים התעללו בנשים וניצלו את היותם חלשות יותר. הגבר הוא חזק יותר מבחינה פיזית וזה אפשר לו לשלוט בנשים. כך אפשר לראות כי בכל תחום נשים הודרו למשל מפוליטיקה, אומנות, מדע וספורט. כל זה התחיל להשתנות במאה העשרים, וכעת עולה השאלה האם במאה העשרים ואחת יש שינוי אמיתי במצב הנשים? אם כן אין ספק כי השינוי הגדול ביותר הוא העובדה כי התחילו לדבר על מצב הנשים ועל גברים אשר פוגעים בנשים.

על רקע זה אנו חייבים לציין כי בישראל כמו בכל מדינה כמעט בעולם נשים הופלו ונשים נפגעו על ידי גברים. עם זאת, אנו חייבים לציין כי אנו שומעים בתקשורת רק על מקרי קיצון וזה גורם לנו לחשוב על כך כי יש המון מקרים כאלו בעוד בפועל מדובר על מקרים מעטים אשר אינם מעידים על הכלל. 

האם מהפכת המי טו מוצדקת?

אין ספק כי השינוי הגדול ביותר מבחינה תרבותית בעשור האחרון זה מהפכת המי טו. פתאום אנשים הפסיקו לפחד ואנשים חזקים עם המון כוח כמו הארווי ווינשטיין נכנסו לכלא. על רקע זה עולה השאלה האם המהפכה הזאת מוצדקת או לא?

אם כן אנו חייבים לציין כי לכל אחד יכולה להיות השקפה בנוגע לשאלה זו אך אם נהיה אמיתיים עם עצמנו נראה כי המהפכה הזאת מוצדקת לחלוטין. הגיע הזמן שנשים יהיו שוות לגברים לא רק על הנייר אלא גם בפועל. הגיע הזמן שנשים לא יפחדו מגברים חזקים ויוכלו להיות ולעבוד בכל מקצוע שירצו. הגיע הזמן לשוויון מלא ולא רק לדיבורים בעלמא. 

מדוע כל אזרח צריך להיות מודאג מפשעים נגד נשים?

לכל אחד מאתנו יש אמא, אחות, סבתא או אישה ולכן כל גבר וכל אזרח צריך להיות מודאג מפשעים נגד נשים מכיוון שמאוד יכול להיות כי זו קרובת המשפחה שלו סובלת. לכן כולנו צריכים להילחם על זכויות נשים ולא להתפשר על כך. היכנסו לאתר loanit.co.il לחדשות נוספות במגוון נושאים כאשר כל כתבה באתר נכתבה על ידי מומחים והינה מעניינת מאוד. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן