כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברה

כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברה

תחום ההדברה התפתח מאוד עם השנים, וכיום מדובר בתחום מאוד רחב המציע פתרונות ספציפיים מאוד, שעובדים מהר, עולים מעט, ולא מהווים סכנה לסביבה. כפי שאתם יודעים, פעולת ההדברה קוטלת את החרק המודבר, לכן הצורך בטכנולוגיה חכמה וברעלים מתוחכמים שלא פוגעים בבני אדם ובחיות אחרות הוא צורך גבוה מאוד.

הטכנולוגיה תמיד מביאה לנו פתרונות, ולאורך השנים נמצאו חומרים וטכניקות יישום שעובדות בצורה טובה יותר ויותר. ריסוס באדים ליתושי מלריה או פיזור רעל ספציפי שפועל רק לאחר כמה שעות לחיסול עכברושים, כל אלו הם רק דוגמאות לפתרונות מודרניים להדברה חכמה.

איזה הדברה הכי נפוצה בישראל?

בישראל הדרישה להדברה משתנה מאזור לאזור, שכן בכל מקום החרקים הדומיננטיים בו. במרכזי הערים הגדולות קשה למצוא נחשים למשל, אך מקקים תמצאו שם בשפע. מה שבעיקר מדבירים בישראל אלו:

  • פשפשים ופרעושים
  • מקקים (תיקנים)
  • נמלים בבית ובחוץ
  • חולדות ועכברים

מעבר להדברה, ישנם במקרים רבים פעולות שונות ואמצעים שונים המותקנים ונעשים לצורך סילוק והרחקה של חיות כמו למשל יונים. הרחקת יונים היא תחום בפני עצמו, והוא מתאפשר לרוב בעזרת אמצעים פשוטים ומכניים למדי, כגון התקנת רשתות המונעות מהיונים להתקרב, או התקנת דוקרנים המונעים מהן להתיישב על אדן החלון.

מה לגבי לכידת בעלי חיים?

הדברה של חרקים והרחקה של יונים זה הכול טוב ויפה, אבל מה עושים כאשר צריך ללכוד בעל חיים? המובן מאליו והנפוץ ביותר הוא ללא ספק לכידת נחשים. ישראל אומנם מתהדרת רק בתשעה נחשים ארסיים (לצורך השוואה, באוסטרליה יש כמאה נחשים ארסיים), הרי שאם לא הוכשרתם בכך, אתם לא יכולים לזהות האם הנחש שמתחבא לכם בחדר הוא ארסי או מסוכן, ובטח שאתם לא יכולים לסלקו לבד.

לכידת נחשים זה מקצוע מסוכן שיש לדעת כיצד לעשותו, אך לעיתים לא פחות מסוכן זה כלב בודד ומפוחד, שנהפך לתוקפני ודורש לכידה, והרגעה. אם אתם מחפשים ללמוד עוד על הדברה, לכידה וסילוק של חיות ומזיקים, מידע נוסף ניתן למצוא באתר הבא: https://www.sviva-center.org.il/

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן