השמת בכירים – תהליך עבודה מעולה שחשוב מאוד לנהל

השמת בכירים – תהליך עבודה מעולה שחשוב מאוד לנהל

‏בעולם הגיוס יש לא מעט אנשי מקצוע וכל אחד מהם מומחה בתחום. ‏בדיוק כמו שאתם מחפשים מומחים שיודעים איך לבצע ‏פעילויות אסטרטגיות כדי לקדם את העסק שלכם, ככה אתם רוצים לחפש אנשי מקצוע מומחים אשר מסוגלים להשיג בשבילכם את ‏צוותי הניהול הטובים ביותר לחברה שלכם. ‏כאן נכנסת לתמונה חברות השמת בכירים אשר תפקידן הוא למפות את הצרכים של הארגון שלכם, ללמוד על אופי הפעילות של הארגון ‏ולהבין מה הם הכלים שעל פיהם אתם רוצים ‏לתכנן את אורח החיים של הארגון שלכם מבחינת ‏הדרג המשפיע על החברה. השמת בכירים היא משימה יוצאת דופן בשוק הגיוס, והיא ‏מחייבת מחשבה מעמיקה על כל הפרטים הקטנים, לפני שאתם לוקחים החלטות רציניות.  

מה הם תחומי האחריות של המומחים בתהליך השמת בכירים?

תחומי האחריות של מומחים בעולם השמת בכירים יכולים להיות מגוונים מאוד, אך לרוב מתמקדים ב:

  1. בניית פרופיל המשרה – ‏היכולת לייצר פרופיל משרה ‏מדויק וממוקד מטרה, היא היכולת החשובה ביותר של חברות אשר עוסקות ‏בתהליכי השמה. ככל שמדובר על משרה בכירה יותר, ‏כך מדובר על הגדרת תפקיד מורכבת יותר ואל אתגר שאתם צריכים לדעת איך לפצח בזכות היכולות, הקישורים, הידע והניסיון של אנשי הצוות.
  2. היכרות עם הארגון – ‏בשביל להבין איך ‏לבחור סמנכ״ל, צריך להבין איך פועל הארגון. הרציונל מאחורי בניית ארגון ‏תלוי בערכים של הארגון, במטרות וגם בתקציב. יש המון דברים שצריך לקחת בחשבון ויש המון שאלות שצריך לתת עליהן מענה. והכל, חייב לקרות בפרק זמן מוגבל. 
  3. איתור מועמדים – ‏חברות מקצועיות הן חברות שמחזיקות מאגרי מועמדים ‏כמו גם קשרים טובים עם גופים וארגונים שונים במשק. כלומר, ככל שיש ‏בחברה יותר אינטראקציות עם מועמדים בדרגות בחירות, כך יהיה קל יותר למצוא את המועמדים המתאימים ‏למשרה שאתם רוצים לייצר.
  4. ליווי מועמדים – גם ‏אחרי שלב הגיוס, צריך להשקיע ביצירת אינטראקציה עם המועמדים. להבין האם ‏העובד מצליח להתקדם בחברה, האם יש צורך לקבל עוד ליווי ועזרה לאורך הדרך, והאם החברה מרוצה בסופו של יום מהחוויה המשותפת של תהליך הגיוס.

מה אתם רוצים להשיג ואיך לעשות זאת?

‏בתמונה הגדולה, ‏החוויה של תהליך גיוס עובדים היא חוויה מאתגרת מאוד והיא יכולה לייצר מצב שבו אתם נדרשים להשקיע המון מאמצים. אבל אם מדובר על גיוס של רמות מקצועיות גבוהות מאוד, אתם לא יכולים לסמוך אך ורק על הניסיון שלכם בתוך הארגון, ואתם חייבים להעזר בחברות מקצועיות שזהו ‏תחום ההתמחות שלהן והן יודעות איך להשיג את כל המטרות של הארגון שלכם בפרק הזמן המינימלי ותוך ניצול מושלם של כל מגוון היכולות והכישורים של עולם הגיוס. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן