חשיבות התארגנות הדיירים בפרויקט פינוי בינוי

חשיבות התארגנות הדיירים בפרויקט פינוי בינוי

ברוכים הבאים! אם הגעתם לכאן, סימן שאתם כבר יודעים שקיימת תוכנית ראשונית להתחדשות עירונית אצלכם בבניין. אתם ושאר הדיירים, החלטתם להתארגן יחדיו כדי להגן על הזכויות שלכם נגד הבירוקרטיה והיזם, ולוודא שכל המובטח לכם אכן מתקיים. כדי לעשות כן, עליכם לבצע פנייה לעורך דין מתחום הנדל"ן המתמצא בתחום הפינוי-בינוי, כזה שמכיר את כל האותיות הקטנות ויוכל לייצג אתכם כראוי.

פנייה לעורך דין מתחום הנדל"ן תעשה את כל ההבדל

העניין הוא שכאן לא מדובר באינטרסים של אדם אחד, אלא של כמה בעלי דירות. לכן, ככל שתהיו מאוגדים ומאורגנים יותר כך הכוח שלכם יגדל. הרבה יותר מאשר מצב בו כל אחד מבעלי הדירות ייעזר בשירותיו של עורך דין בעצמו. עם זאת, חשוב גם לוודא את מקצועיותו של עורך הדין. כך, רגע לפני שתשלחו פנייה לעורך דין מתחום הנדל"ן יש כמה דגשים שחשוב לקחת בחשבון:

  • וותק וניסיון – כמה פרויקטים של פינוי-בינוי ליווה עורך הדין? האם הוא צבר ניסיון בייצוג מספר בעלי דירות דומה לשלכם? מומלץ ואף רצוי לבקש ממנו לספר לכם על פרויקטים כאלו, כדי שתוכלו לחפש בעצמכם פרטים ולהעמיק בנושא.
  • סבלנות והכלה – עורכי דין העוסקים בפינוי-בינוי מייצגים כאמור, מספר אנשים בו זמנית. אמנם מדובר בהתארגנות שהופכת אתכם ליחידה אחת, אך גם בתוך היחידה הזו לכל אדם צרכים משלו. על עורך הדין להצליח לאזן בין הדרישות והצרכים של כולם, להכיל ולהקשיב.
  • ייצוג הולם – תפקידו של עורך הדין היא להגן על הדיירים ולהבטיח שלא ייפגעו מהתהליך. לכן, מרבית העבודה שלו היא טרם החתימה על החוזה מול היזם. הוא מנהל את המגעים מולו, דואג להכיל בחוזה אמצעי ביטחון וערבויות שמטרתן לשמור על זכויות הדיירים במקרים שונים. 

חפשו  המלצות

פינוי בינוי הוא אחד התהליכים המורכבים ביותר, כך שעורך דין טוב ואיכותי יוכל לעשות את כל ההבדל בין הצלחתו וכשלונו עבור הדיירים. את אותה פנייה לעורך דין מתחום הנדל"ן שתשלחו, כדאי לשגר לאחר בדיקת המלצות וביקורות אודות איש המקצוע. הרי ביננו, אין כמו ניסיונם של אחרים כדי לדייק את הבחירה שלכם.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן