טיולים מאורגנים בחול בחורף – אופציות נבחרות

טיולים מאורגנים בחול בחורף – אופציות נבחרות

אמנם רוב החופשות של הישראלים בחול מתרחשות בקיץ או במהלך חופשת הפסח, אבל גם בחורף – כשכאן קר וגשום – אפשר ליהנות מטיול מאורגן מהנה. באופן טבעי חשוב לבחור נכון את היעד, גם מבחינת מזג האוויר השורר בו, וכאן בעמוד תמצאו המלצות ל-4 מקומות מוצלחים במיוחד.

קוסטה ריקה

העונה היבשה במדינה שבמרכז אמריקה מתחילה בנובמבר ונמשכת עד סוף אפריל, כך שהחורף שלנו הוא טיימינג מושלם לביקור באחד המקומות הכי מוצלחים עבור טיולים מאורגנים בחול. האטרקציות העיקריות של המדינה החביבה הם יער העננים במונטה ורדה, מפלי לה פאז, שני הפארקים הלאומיים עוצרי הנשימה מנואל אנטוניו וטורטוגרו, נהר הלה בלסה וגם אומגות המשתרעות בין צמרות עצים בקומבו קנופי.

טנזנזיבר

"טנזניבר" – כלומר שילוב של טנזניה וזנזיבר – הוא יעד פופולרי מאוד לטיולים מאורגנים בחוץ לארץ בשנים האחרונות. סיבה אחת היא שמורת הסרנגטי המופלאה, שבפברואר ומרץ מתמלאת בחיים חדשים בזכות עונת ההמלטות. חשוב לציין כי מי שמעדיף להגיע לשמורת הטבע המפורסמת בעונת הנדידות צריך לתזמן את הטיול לתחילת החורף, בדצמבר, ולהתמקד בדרום הסרנגטי. הסיבה השנייה לבחור בטנזנזיבר היא כמובן זנזיבר: כשבישראל קר וגשום, האי הטרופי מספק שמש חמימה ומלטפת וחופי ים יפהפיים – סיבה מצוינת לחפש טיולים מאורגנים בחול בחורף.

טיולים מאורגנים בחול בוייטנאם

עוד טיול מאורגן בחול שמשלב מדינה מרתקת ואי הוא לוייטנאם ופוקוק. וייטנאם עצמה היא מדינה צרה ומוארכת עם טבע ייחודי ומרהיב עין ומקדשים עתיקים. בין השאר מומלץ להגיע להאלונג ביי, קאו באנג, הואה, וכמובן סייגון והאנוי. החופשה המושלמת תסתיים באי פוקוק הגדוש בריזורטים מפנקים, חופים בתוליים קסומים ופעילויות ימיות מהנות.

אתיופיה

יעד נוסף של טיולים מאורגנים בחול בחורף הוא אתיופיה. המדינה מציעה נופים ירוקים שלכאורה לא קיימים באפריקה, כפרים ציוריים, אתרי מורשת מרתקים, בעלי חיים שלא תראו באף מקום אחר בעולם וגם תרבות ייחודית. בפרט כולל טיול באתיופיה סיורים בגונדר ובאדיס אבבה, ביקור בפארק הלאומי סימיאן (שזכה לכינוי "הגג של אפריקה"), שייט באגמים כגון טאנה וצ'אמו, הגעה אל מפלי הנילוס ואל "המים המעשנים" וביקור באקסום שם חיה לפי המסורת מלכת שבא.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן