טיפול CBT – למי זה כדאי? 

טיפול CBT – למי זה כדאי? 

להודות שיש לנו בעיה ושאנחנו מתקשים זה לא עניין כל כך פשוט. יחד עם זאת, בעיות התנהגותיות ומחשבתיות הן משהו שמלווה רבים מאתנו בשלבים שונים של החיים. לכן טבעי שגם אצלכם תתעורר השאלה: מה באמת עושים בנידון? ואיזה סוג של טיפול יוכל להתאים לנו יותר? בשנים האחרונות כולנו שומעים על טיפולים שונים של CBT ולכן טבעי שגם אתם תתעניינו באופציה הזאת. חשוב להבין: טיפול CBT הוא טיפול יעיל, מקצועי וכזה שיכול לשנות את חייכם לטובה. לכן זה לא משנה מה מכביד עליכם או מזה כמה זמן אתם מרגישים לא טוב, כי בכל מקרה, טיפול כזה יכול לעשות את ההבדל. 

איפה כדאי לעבור טיפול CBT? 

מעבר לכך שיש אפשרות לעשות היום טיפול CBT, אנחנו רואים שטיפולים כמו CBT זמינים היום בכל רחבי הארץ. יש שלל אנשי מקצוע שלמדו את התחום הזה ומציעים בו טיפולים שונים, אך בפועל, לא כולם מספיק מנוסים. לכן, ממש כפי שכל טיפול אחר לא הייתם רוצים לעשות אצל כל אחד, כך קורה גם כאשר מדברים על טיפול CBT. משמעות הדברים היא שכדאי יהיה לבדוק מה אומרים אחרים על אותו מקום שאליו חשבתם לגשת כדי לעבור טיפול כזה. האם מדובר על מקום שעובדים בו אנשי מקצוע מובילים? מה הניסיון שלהם? והאם המקום באופן כללי מומלץ? 

כמה עולים טיפולים כאלה? 

קשה לדבר על טיפולים כמו CBT ולא להזכיר על איזה מחירים מדובר. כמו כל טיפול רגשי, פסיכולוגי או התנהגותי אחר, אנחנו רואים שגם כאן המחירים יכולים להיות לא זולים. עם זאת, אם תעצרו ותחשבו על הדברים, אתם תראו שאין משהו חשוב יותר מאשר לדעת שאתם מרגישים טוב. לכן, אם יש לכם אפשרות לבחון את הדברים ולבחור את הטיפול הנכון, אפילו אם הוא עולה קצת יותר, מובן שזה כדאי. אתם תראו שאם תתמידו ואם תעברו את הטיפול הזה במקום מקצועי, ההרגשה שלכם תשתנה. לכן, אפילו אם המחיר לא נמוך, זו לחלוטין השקעה משתלמת ומאוד כדאית. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן