טכנאי שיניים – תומך ברופא, תומך בכם

טכנאי שיניים – תומך ברופא, תומך בכם

כשאתם נשכבים לבדיקה וטיפול אצל רופא השיניים, מי שרוכן מעליכם ובוחן את חלל הפה שלכם הוא רופא השיניים. אבל, כמו בהרבה מקצועות ותחומים, שלא לומר בכל המקצועות והתחומים, מאחורי הקלעים ישנו צוות שלם, אשר תומך, מלווה, ומאפשר את הטיפול. בתחום הטיפולים הדנטאליים, טכנאי השיניים הוא אחד מהם.

שלא כמו פיית השיניים, שעוזרת לילדים לעבור את נפילת השיניים בתוך עולם הדימיון השמח של הילדים, הרי שאנחנו, כמבוגרים, צריכים קצת יותר מזה בשביל להירגע על כסא הטיפולים. אנחנו יודעים שהטיפול לא תמיד כיף, ושלרפואה יש אתגרים. לכן טוב לדעת שיש טכנאי מקצועי במרפאה.

מה עושה טכנאי שיניים?

בעוד שרופא השיניים שלכם בודק, מאבחן, ומטפל, הרי שעבודתו של טכנאי שיניים היא אחרת. מה שאתם רואים כמרפאה, הוא לרוב בעצם מעבדה. כן כן, קראתם נכון, מעבדת שיניים, שבה עובדים מספר אנשים, עם מספר תפקידים, כאשר הרופא הוא רק אחד מהם.

טכנאי השיניים במעבדה אחראי על מיני פעולות, כגון:

  • ייצור התקנים דנטאליים
  • ייצור עזרים דנטאליים שונים
  • ייצור והתאמה אישית של שיניים תותבות
  • ייצור והתאמה אישית של שתלים דנטליים

במעבדת שיניים, או מרפאת שיניים רצינית, ישנו שיתוף פעולה ארוך ומתמשך בין כל חברי הצוות הרפואי, עם תקשורת בהירה בין רופא השיניים לטכנאי השיניים, שמייצר את מה שהרופא צריך בכדי לטפל לכם בפה.

מי חוץ מהטכנאי?

מעבר לעבודה של טכנאי שיניים, וכמובן של רופא השיניים, הרי שבמרפאת השיניים המקצועית תמצאו עוד כמה בעלי מקצוע. החל מהמנהל או המנהלת האדמיניסטרטיביים שנדרשים בתפעול לוגיסטי הכולל התאמה של הזמנים בין הפגישות, תוך ידיעה שכל טיפול לוקח זמן אחר, ועלול להוביל לסיבוכים שידרשו זמן כזה או אחר, הרי שישנו צוות רפואי בעל התמחויות שונות.

רופא שיניים בהתמחות לילדים, רופאים ב"סטנד ביי" למצבי חירום דנטליים, שיננית, אסיסטנט או אסיסטנטית, כל אלו מחזיקים יחדיו, לצד עובדי המעבדה, מרפאת שיניים מתקדמת, מקום שאפשר להירגע בו בידיעה שתקבלו שירות מלא ותמיכה בכל בעיה דנטאלית שעלולה לצוץ.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן