המרכיבים החשובים ביותר של ייעוץ לפני התניידות

המרכיבים החשובים ביותר של ייעוץ לפני התניידות

העידן הנוכחי מאפשר לבני אדם רבים להיות ניידים מאוד ולנצל הזדמנויות שונות בכל רחבי העולם. ההתניידות – או בשם הנפוץ יותר, רילוקיישן – היא פעולה מורכבת ולכן חשוב להיערך לקראתה באופן מושכל. בפרט מומלץ לקבל ייעוץ ממומחים להתניידות, כך שיינתן המענה הנכון ביותר לכל צורך שצץ עם המעבר ואחריו.

שילוח תכולה

נושא אחד חשוב במיוחד במסגרת ייעוץ לפני התניידות הוא שילוח תכולת הדירה מהארץ לחו"ל. אם מעבר דירה בארץ הוא פרויקט לא פשוט, העברת כל הרכוש הרלוונטי אל מעבר לים כבר מחייבת תכנון מקצועי, כולל תשומת לב לסוגיות כמו ביטוח וקביעת לוח זמנים מדויק על-מנת שאפשר יהיה ליהנות מכל החפצים המוכרים גם ביעד הרילוקיישן, בלי עיכובים מיותרים.

ביטוח רפואי

סוגיה נוספת שכדאי לקבל לגביה ייעוץ לפני ההתניידות היא הביטוח הרפואי. בכל מדינה ישנם כללים שונים, וחשוב להיות מכוסים היטב בפני כל מחלה או פגיעה, ובפרט בעידן של מגפה עולמית. יועצים מנוסים מבטיחים כיסוי מלא בעלות מינימלית.

תכנון מס

התניידות מובילה ברוב המקרים לעלייה בהכנסות המשפחה, וזאת בנוסף לאתגר המקצועי והאישי ולהזדמנות לחוות חיים שונים מאלה המוכרים. על-מנת לנצל את התקופה באופן מיטבי ולסיים אותה עם רווח מקסימלי, חשוב להקדיש תשומת לב גם לנושא המס. ייעוץ לפני התניידות מסייע במניעת תשלומים כפולים ומיותרים, לרשויות המס בארץ ולאלה שבמדינת היעד, וכן מספק הדרכה מקיפה לגבי ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי ורשויות נוספות.

מסגרות חינוכיות לילדים

כשמשפחה עם ילדים מתלבטת אם לצאת לחו"ל, נדרש באופן טבעי לקראת ההתניידות ייעוץ בנושא מציאת מסגרות חינוכיות איכותיות. ההבדל בין רילוקיישן כשהילדים במסגרת שמתאימה להם לבין רילוקיישן בלי מסגרת כזו דרמטי – וחשוב להתייחס לנושא זה בהתאם.

ייעוץ לפני התניידות גם לבן/בת הזוג

הרילוקיישן מהווה כאמור אתגר מקצועי ואישי לכל אדם. גם לבן/בת הזוג ישנו אתגר לא פשוט והוא ההתאקלמות במציאות חדשה, לרוב ללא הבטחת עבודה. ייעוץ לפני התניידות כולל התייחסות גם לכך, על-מנת שתוכלו לדעת בוודאות שכל בני ובנות המשפחה יפיקו תועלת אמיתית מהתקופה מעבר לים.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן