כריתת עצים – האם בגינה ציבורית מותר לבצע זאת?

כריתת עצים – האם בגינה ציבורית מותר לבצע זאת?

מה הופך עיר לטובה? אין ספק כי יש הרבה משתנים המשפיעים על העיר כמו מצב התשתיות בה או איכות מוסדות החינוך בה. אך ללא ספק אחד הדברים המשפיעים ביותר על איכות העיר זה השאלה כמה גינות יש בעיר. ככל שיש בעיר יותר גינות כך היא תהיה עיר יותר טובה. העניין הוא שפעמים רבות הגינות הופכות לגינות פרא ואזה אין ברירה אלא לבצע כריתת עצים.

עליכם להבין כי כריתה של עץ חייבת אישור מיוחד ולא תמיד אפשר לבצע עקירת עצים גם בגינות ציבוריות. כמובן שעליכם להבטיח כי הכריתה תתבצע על פי החוק וזאת בכדי להבטיח כי לא תקבלו קנסות או שיהיו לכם בעיות עם החוק בישראל. אל תזלזלו בנקודה זו והבינו כי יש לשמור על החוק גם בגינה ציבורית.

האם כדאי לי להעסיק גנן כשכיר שלי או להעסיק אותו כעצמאי?

בין אם אתם רוצים לבצע כריתת עצים ובין אם אתם רוצים לבצע עבודה אחרת בגינה עליכם להבין כי אתם צריכים גנן אשר יעבוד בשבילכם. ללא גנן אתם תתקשו לטפח גינה בין אם זו גינה ציבורית ובין אם זו גינה פרטית.

על רקע זה עולה השאלה האם כדאי לנו להעסיק גנן כשכיר או כעצמאי? אם כן אין ספק כי פעמים רבות עדיף להעסיק גנן כעובד עצמאי מכיוון שכך אנו לא צריכים לשלם לו פנסיה והטבות. העובדה כי הגנן עצמאי רבת משמעות ולכן כדאי לכם לבחור בשיטת העסקה זו אשר עדיפה פי כמה על פני יחסי עובד מעביד ביניכם ובין הגנן שלכם וזו עובדה.

שימו לב כי לגנן יש ביטוח אם הוא רוצה לבצע כריתת עצים

עליכם לדעת ולהבין כי כריתת עצים היא לא משחק ילדים והיא יכולה להיות מסוכנת ולכן לא כדאי לכרות עצים לבד. כמובן שאם אתם נותנים לגנן לבצע עקירת עצים אתם חייבים להבטיח כי הוא יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש בכדי להבטיח כריתה איכותית ולא סכנות.

אך שימו לב גם הגנן המוכשר ביותר יכול לטעות ולכן אתם חייבים להבטיח כי לגנן יש ביטוח. עליכם להבין כי ללא ביטוח אתם חשופים לתביעות אשר יכולות להגיע למאות אלפי שקלים. לכן לפני שאתם מעסיקים את הגנן כעצמאי אתם חייבים לוודא כי יש לו ביטוח מתאים. היה ולגנן אין ביטוח אזי פשוט אל תעבדו אתו.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן