מה זה ניתוח ערמונית?

מה זה ניתוח ערמונית?

הערמונית היא איבר חשוב מאוד בגוף של גברים. כאשר הערמונית מוגדלת או כאשר יש בה גידול סרטני ממאיר יש צורך לבצע בה ניתוח. ניתוח ערמונית – הוא למעשה שם כולל לקבוצה של מספר ניתוחים שונים. חשוב להבדיל בין ניתוח שמבצעים בערמונית בגלל שהיא מוגדלת ובין ניתוח שמבצעים בה בגלל שיש בה גידול סרטני ממאיר. הניתוח עצמו שכיח ונפוץ מאוד והוא נחשב לניתוח לא מסוכן בהשוואה לניתוחים אחרים כמו ניתוח מוח או ניתוח לב שהם איברים רגשים יותר. ניתוחי מוח ולב הם מסכנים חיים בשונה מניתוח בערמונית – שנחשב לניתוח שהוא לא מסכן חיים.

איך ניתוח ערמונית יכול לסייע לנו להבריא מסרטן בערמונית?

ניתוח ערמונית יכול להיות חלק מסל טיפולים גדול יותר שמקבלים כאשר יש סרטן בערמונית. הניתוח יכול לסייע למי שחולה בסרטן הערמונית להבריא מהסרטן. לעיתים יש צורך בטיפולים נוספים נגד הסרטן כמו טיפולי כימותרפיה או טיפולי הקרנות. סרטן מהווה מחלה מסוכנת מאוד וסרטן הערמונית הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בקרב גברים שעברו את גיל 50.

האם סרטן בערמונית זה מסוכן?

סרטן בערמונית נחשב לסוג סרטן שיש לו טיפולים טובים. בשונה מסוגי סרטן אחרים כמו סרטן המעי הגס למשל – שקשה יותר להחלים ממנו מסרטן הערמונית קל יותר להחלים. סוג סרטן זה נחשב ללא מאוד תוקפני אם מגלים אותו גילוי מוקדם. בשביל להימנע מהליכים רפואיים כמו ניתוח ערמונית חשוב לבצע בדיקות מעקב אחת לשנה על מנת לזהות האם יש לנו סכנה לחלות בסרטן הערמונית או לא. זיהוי מוקדם של כל סוג סרטן יכול לאפשר לנו החלמה מהירה וקלה יותר.

בסופו של דבר, תחלואה בסרטן הערמונית שכיחה מאוד בקרב גברים מעל גיל 50 בעולם המערבי. התמודדות עם מחלת הסרטן יכולה להיות לא פשוטה. חשוב מאוד לבצע אחת לשנה או לכמה חודשים בדיקות ביקורת או סקר רפואיות בהן נוכל להגיע לזיהוי מוקדם של תחלואה. זיהוי מוקדם של תחלואה יכול לסייע לנו להבריא באופן מהיר ופשוט יותר, מבלי שנצטרך לעבור טיפולים קשים שיכולים להיות עם תופעות לוואי קשות. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן