מיגון אש אקטיבי ומיגון אש פסיבי: מה ההבדל?

מיגון אש אקטיבי ומיגון אש פסיבי: מה ההבדל?

מיגון אש הוא שיקול חשוב לכל עסק או בית. אבל מה ההבדל בין מיגון אש אקטיבי לפסיבי? הנה סקירה מהירה שתעזור לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור הצרכים שלכם.

מיגון אש מופרד לשתי קטגוריות: אקטיבי ופסיבי. כל מערכת מציעה גישה ייחודית להגנה מפני אש, אך שתיהן חיוניות בהבטחת הסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות באש. מאמר זה ידגיש את ההבדלים בין מיגון אש אקטיבי לפסיבי.

מיגון אש אקטיבי

מיגון אש אקטיבי הן מערכת של ציוד ורכיבים המגנים באמצעות פעולה ישירה.

מערכות מיגון אש אקטיביות דורשות צורה כלשהי של התערבות אנושית כדי לעבוד. הסוג הנפוץ ביותר של מיגון אש אקטיבי הוא מערכת ספרינקלרים. מערכות ספרינקלרים נועדו לזהות שריפה אוטומטית ולהפעיל את הספרינקלרים כדי לסייע בכיבויה.

דוגמאות למיגון אש אקטיבי

ספרינקלרים

ספרינקלרים הם אחד הסוגים הנפוצים ביותר של מיגון אש אקטיבי. הם נועדו לזהות שריפה ולאחר מכן לפעול באופן אוטומטי, תוך התזת מים על האש על מנת לכבות אותה. ספרינקלרים יעילים מאוד בכיבוי שריפות, והם יכולים גם לסייע במניעת התפשטות האש על ידי קירור האוויר שמסביב ודיכוי עשן.

מטפים

מטפים הם סוג נפוץ נוסף של מיגון אש אקטיבי. הם מכשירים ניידים שניתן להשתמש בהם כדי לכבות שריפות קטנות לפני שיש להם סיכוי להתפשט. מטפים מכילים בדרך כלל מים או כימיקלים יבשים שיכולים לכבות שריפה במהירות.

בהדרכת כיבוי אש שאנו עורכים. העובדים לומדים על סוגי המטפים השונים וכיצד להשתמש בהם נכון.

מערכות קצף

מערכות קצף הן סוג נוסף של מיגון אש אקטיבי המשמש לעתים קרובות במסגרות תעשייתיות. מערכות קצף פועלות על ידי יצירת שמיכת קצף החונקת שריפה, מונעת ממנה לקבל חמצן ומכבה אותה. מערכות קצף יעילות במיוחד בכיבוי שריפות שבהן מעורבים נוזלים דליקים.

מיגון אש פסיבי

מיגון אש פסיבי הם מרכיבי המבנה המפחיתים או מונעים את תנועת האש.

מערכות מיגון אש פסיביות הן כאלה שאינן דורשות התערבות אנושית כדי לעבוד. הסוג הנפוץ ביותר של מיגון אש פסיבי הינן חומת אש. חומות אש נועדו למנוע את התפשטות האש על ידי הפעלת מחסום בין שני אזורים.

דוגמאות להגנה מפני אש פסיבית:

דלתות אש

יש ברשותם חומרים וציפויים עמידים בפני אש המונעים את הדלקת הדלת.

חלונות אש

חלונות עשויים מזכוכית חסינת אש המיועדת למנוע התפשטות האש.

גלאי עשן

מערכת התרעה מוקדמת שיכולה לזהות עשן ולהפעיל אזעקה כדי לסייע בפינוי בניין.

אוטם אוויר

מפחית את כמות החמצן שדולפת לחדר.

 

האם עלי להשתמש במיגון אש אקטיבי או פסיבי?

מיגון אש אקטיבי ומיגון אש פסיבי פועלים במקביל. יש ליישם את שני סוגי ההגנה מפני אש בכל מקום עבדה כדי להבטיח את הרמות המקסימליות של בטיחות באש.

צרו קשר

אין דבר חשוב יותר מבטיחות אש מוחלטת, ובכוכבי – ייעוץ הנדסי ובטיחות, אנו מציעים מגוון שירותים כמו בנייה והשמה של תוכנית לניהול בטיחות, הדרכות כיבוי אש לעובדים והכל כדי לוודא שהבית או העסק שלכם בטוחים ככל האפשר. אנו מתמחים בהגנה אקטיבית ופסיבית כאחד ויכולים לייעץ לכם על הפתרון הטוב ביותר לצרכים שלכם. צור איתנו קשר עוד היום למידע נוסף, https://www.kohavi.co.il/תוכנית-בטיחות/

סיכום:

כפי שהבנתם, מערכות אלו פועלות במקביל, ולכל אחת מהן תפקיד חשוב בבטיחות אש. כדאי לדעת עליהם ועל הפונקציות שלהם כדי שתוכל להשתמש בהם כראוי במצב חירום. אנו מציעים מגוון שירותים כדי לוודא העסק שלכם יהיה בטוח ככל האפשר. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן