ללמוד במכון עליה מגדולי דור שליט"א

ללמוד במכון עליה מגדולי דור שליט"א

ישנם דרכים רבות לשמור על מסורת, העם היהודי הינו בהחלט שומר על המסורת ודואג להעבירו מאב לבן, לשמר את המסורת גם אם מנהלים חיים שלמים בחו"ל וגם אם גרים בערים חרדיות בארץ הקודש. לכן ישנה דרישה הולכת וגדלה ללימודי מקצועות הקודש כדי להמשיך ולשמר את המסורת היהודית הן בישראל, ארץ הקודש והן בגלות. מכון עליה מעביר את המידע התורני ומלמד רבים שמעוניינים להמשיך את המסורת ולאפשר לאחרים שרוצים לקיים את המצוות ולנהל אורח חיים ירא שמיים להמשיך ולעשות כן. את הקורסים מעבירים מרצים ורבנים מהטובים ביותר בישראל, לאחר שהם עברו הסמכה ובנוסף, לפני שהחומר עובר לתלמידיו, אברכים מלומדים ויראי שמים עוברים על החומר ועורכים אותו במידת הצורך בהתאם לתקנות הרבנות הראשית. 

חשיבות המשך המסורת היהודית הינו חשוב ליהודים רבים ברחבי העולם, קיום מצוות הברית, נישואין כדת משה וישראל, שמירה על הכשרות ועוד מצוות והלכות רבות אחרות שללא רבנים ואנשי הסמכה לא ניתן לבצע את המצווה כנהוג. לאורך השנים ישנה דרישה בקרב רבים שומרי מסורת ומוות שרוצים לתת את חלקם וללמוד את המקצועות החשובים והקדושים הללו על מנת לאפשר ליהודים אחרים להמשיך ולקיים את המצוות ואת המסורת היהודית, הן בתוך מדינת ישראל והן בגלות. 

אילו מקצועות ניתן ללמוד? 

במכון ניתן ללמוד קורסים מגוונים ורבים, בנוסף, כל מי שמסיים את לימודיו ומקבל את תעודת ההסמכה משתכר במשכורת מכובדת למדי. כך שגם התלמיד מחזק את מעמדו הן החברתי – דתי והן כלכלי וגם הוא מאפשר ליהודים רבים אחרים לשמור על המצוות ולקיימן ללא רבב. למשל, קורס סופרי סת"ם שבסיום הקורס יהיה בידכם כל הידע שצריך על מנת להיות סופר סת"ם. ישנם מקומות שאפילו במהלכו של הקורס כבר תכתבו את מגילת אסתר. קורס סופרי סת"ם מיועד לכל אדם ירא שמיים, בעל יכולת דיוק ובעל ריכוז גבוה. גם קורס משגיחי כשרות הוא אחד מבין רשימת קורסים רחבה. למשגיח הכשרות יש אחריות רבת משקל על כתפיו ועליו להיות ישר ואמין היות ועל מה שאומר הוא סומכים בני תורה רבים. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן