רישיון עסק – רישיון עסק לקבלן שיפוצים

רישיון עסק – רישיון עסק לקבלן שיפוצים

יש מקצועות שלא ניתן לעבוד בהם ללא רישיון. כך למשל כאשר אנחנו רוצים לעבוד כקבלני שיפוצים אנחנו חייבים שיהיה לנו רישיון קבלן ורישיון עסק לעסוק בתחום זה. בשביל שנוכל לקבל רישיון קבלן שיפוצים מורשה אנחנו נדרשים ללמוד קורסים שונים שיכולים להכשיר אותנו לעבודה בתחום זה. ללא קבלת תעודה מקצועית ממשרד העבודה לא נוכל לקבל רישיון לעבוד כקבלנים מורשים. קבלת רישיון עסק לקבלנים מורשים נעשית בשתי מקומות מרכזיים: משרד העבודה ומס הכנסה.

הליך בקשה לרישיון עסק – וביטוח העסק

הליך בקשה לרישיון עסק זה דבר חשוב מאוד. כאשר אין לעסק שלנו רישיון עסק רשמי יכול להיות לנו קשה מאוד לבטח בביטוחים שונים את העסק שלנו ואת העובדים שלנו. עבודה ללא ביטוח היא מסוכנת מאוד והיא יכולה לעלות לנו ביוקר במקרה שנהיה מעורבים בתאונת עבודה או במקרה שאחד הלקוחות שלנו לא יהיה מרוצה ויחליט שהוא רוצה לתבוע אותנו. אם אנחנו רוצים ללכת לישון בשקט בלילה אנחנו חייבים שלעסק שלנו יהיה ביטוח.

למה לא כדאי לעבוד מול קבלן שיפוצים שאין לו רישיון?

ככלל אף פעם זה לא רעיון טוב לעבוד מול קבלן שיפוצים שאין לו רישיון עסק. עבודה מול קבל שיפוצים שהוא לא קבלן מורשה יכולה לסכן את איכות עבודות השיפוץ בבית שלנו. אם אנחנו רוצים שעבודות השיפוץ בבית שלנו יהיו איכותיות אנחנו חייבים לבחור לשכור אך ורק קבלן שיפוצים מורשה שיש לו רישיון לעסק שלו שיעבוד בשבילנו באופן בטוח ואחראי. קבלן שיפוצים מורשה תמיד עדיף על פני קבלן שהוא לא מורשה.

בסופו של דבר, בכל תחום ובמיוחד בתחום השיפוצים חשוב מאוד שיהיה לעסק שלנו רישיון. ללא רישיון רשמי מהמדינה לעסק שלנו לא נוכל לעשות ביטוחים שונים לעסק ואז כל העבודה שלנו תהיה הרבה יותר מסוכנת מבחינה משפטית. עסק שאין לו ביטוח הוא עסק שיכול לפשוט את הרגל יותר מהר מבלי שיהיה לבעל העסק איך להתגונן מולו. הוצאת רישיון עסקי לעסק שלנו היא צעד ראשון בכיוון הנכון לניהול נכון ובריא יותר של העסק מבחינה חוקית ומשפטית. 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן