תחילת העבודה עם תכנון גינות

תחילת העבודה עם תכנון גינות

האביב הוא הזמן המושלם ללכלך את הידיים ולהתחיל לתכנן את הגינה. אבל אם אתה חדש בגינון, הסיכוי לתכנון יכול להיות מרתיע. מאיפה מתחילים? מה אתה צריך לדעת? פוסט זה בבלוג ייתן לכם כמה שלבים פשוטים להתחיל עם תכנון הגינה, כך שתוכלו לקבל את גינת חלומותיכם.

  1. תכננו את הגינה. הצעד הראשון בתכנון הגינה שלך הוא לקבוע כמה שטח אתה צריך לעבוד איתו. אם יש לך חצר אחורית גדולה, יהיה לך יותר מקום לסוגים שונים של צמחים ותכונות. אם אתה מוגבל למרפסת או לפטיו קטן, תצטרך להתמקד בצמחים שאינם דורשים הרבה מקום. למידע נוסף על תכנון גינה פרטית.
  2. בחרו איזה סוג צמחים אתם רוצים לגדל. ברגע שאתה יודע כמה מקום יש לך, אתה יכול להתחיל לחשוב איזה סוג של צמחים אתה רוצה לגדל. אתה רוצה ירקות? פרחים? עשבי תיבול? שילוב של שלושתם? בדוק אילו צמחים יצליחו בכמות החלל והשמש שיש לך.
  3. בדוק את האדמה שלך. לפני שתתחיל לשתול, חשוב לוודא שהאדמה שלך בריאה ובעלת רמת ה-pH המתאימה לצמחים שברצונך לגדל. אתה יכול להזמין ערכת בדיקת אדמה באינטרנט או דרך משרד ההרחבה השיתופית המקומית שלך. לאחר שתקבל את התוצאות שלך, הם יוכלו לומר לך אילו תיקונים, אם בכלל, יש להוסיף לאדמה שלך כדי שהיא תהיה מתאימה לשתילה.
  4. ערכו תוכנית. עכשיו כשאתה יודע מה גודל הגינה שלך, איזה סוג של צמחים אתה רוצה לגדל, ומצב האדמה שלך, זה הזמן לעשות תוכנית! זה לא צריך להיות משהו מפואר; סקיצה פשוטה על פיסת נייר תתאים. צייר לאן כל צמח ילך והשאיר מקום לשבילים או תכונות אחרות שאתה רוצה לכלול בגינה שלך. אם זו הפעם הראשונה שלך בגינון, שקול להתחיל בקטן כדי שלא תהיי המומה מטיפול ביותר מדי צמחים בבת אחת.
  5. צא לשתילה! לאחר שהכל מתוכנן ומוכן, הגיע הזמן להתחיל לשתול! תלוי איזה סוג של צמחים אתה מגדל, ייתכן שיהיה צורך להתחיל את חלקם בתוך הבית לפני השתלה בחוץ. אחרים ניתן לשתול ישירות באדמה בחוץ. עקוב אחר ההוראות על חבילת הזרעים או תג צמח המשתלה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6 .שב ותהנה! ברגע שהכל נטוע, כל מה שנותר לעשות הוא לשבת וליהנות לראות הכל גדל! הקפידו להשקות באופן קבוע ולדשן בהתאם לצרכים של הצמחים הספציפיים שלכם – הידוע גם בתור הנחיות! עם קצת אהבה וטיפול, הגינה שלך תפרח בקרוב (תרתי משמע).

  1. אל תשכחו לנהל יומן גן!  גם כשזה מגיע לעיצוב מרפסת פנטהאוז ע"י אדריכל, יש שימוש ביומן.

בנוסף, גינון הוא דרך מצוינת להירגע ולהתחבר לטבע. אבל זה גם הרבה עבודה! ניהול יומן גינה יעזור לך לעקוב אחר מה עובד טוב בגינה שלך ומה לא, כך שתוכל לבצע שינויים לפי הצורך. זו גם דרך מצוינת לתעד את ההתקדמות שלך ולהרהר על ההצלחות שלך. 

  1. השתלב בקהילת הגננות. אחד הדברים הטובים ביותר בגינון הוא שתמיד יש משהו חדש ללמוד. על ידי מעורבות בקהילת הגננות, בין אם זה באמצעות פורומים מקוונים, אירועים מקומיים או החלפת צמחים, אתה יכול לפגוש גננים אחרים וללמוד מהניסיון שלהם.
  2. תהנה! גינון צריך להיות מהנה, אז הקפידו לעשות מה שמתאים לכם. אם אתה לא נהנה, אז כנראה שזה לא שווה את זה. מצא מה מתאים לך והשאר עם זה, בין אם זה אומר לשמור על לוח זמנים קפדני של שתילה או פשוט לשתול כל מה שמתחשק לך בכל פעם שמצב הרוח מכה בך.

מסקנה: 

על ידי ביצוע שלבים פשוטים אלה, כל אחד יכול להפוך לגנן! רק תזכור להתחיל בקטן, לעשות את המחקר שלך, והכי חשוב – תהנה! גינון צריך להיות מהנה כדי שתוכל להמשיך לעשות אותו במשך שנים על גבי שנים!

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן